Lampy miedziane stylowym dodatkiem wnętrz

Zawsze modne, wciąż oryginalne i po prostu stylowe – tak właśnie odbierane są lampy miedziane. Miedź wprowadza do wnętrza elegancki i spokojny klimat, a jednocześnie  dynamikę, o ile jej powierzchnia odbija światło. Kolor miedzi jest bardziej uniwersalny i mniej „nadęty” od złota i srebra, czyli po prostu subtelniejszy – idealny na akcent wykończeniowy.

List Item #1

Szukasz lamp drucianych do domu?
Zobacz nasze propozycje!

  • List Item #1
  • List Item #2
  • List Item #3

Robotnicze pochodzenie

Lampy miedziane są nierozerwalnie związane ze stylem industrialnym zarówno historią, jak i ogólnym wyglądem – dość powiedzieć, że bez inspiracji stylem industrialnym prawdopodobnie nigdy nie zyskałyby większej popularności. Więcej na ten temat mówiliśmy we wpisie o lampach industrialnych, dlatego dziś skupimy się wyłącznie na miedzi.

Umiar w designie

Wielu projektantów wnętrz uważa, że w przypadku miedzi należy postępować z rozsądnym umiarem, i trudno nie przyznać im racji – jest to kolor subtelny i elegancki, jednak w zbyt dużym natężeniu może okazać się kiczowaty, a w przypadku lamp miedzianych jest to ostatnia rzecz, jaką chcielibyśmy osiągnąć.

Z drugiej strony, umiar nie zawsze oznacza minimalizm, są bowiem pomieszczenia, w których kilka nieco mniejszych lampek okazuje się lepszym rozwiązaniem niż jedna, wielka lampa wisząca nad całym pomieszczeniem. Umiar w przypadku miedzi oznacza, że nie powinna ona przytłaczać – tylko tyle i aż tyle.

Potęga zmiany

Można zaryzykować stwierdzenie, że miedź to kolor najbardziej sprzyjający zmianom w designie. Lampy miedziane wprowadzają do wnętrza specyficzny, indywidualny klimat, który jednak potrafi pięknie wkomponować się w dotychczasowy styl aranżacji. Kolor miedziany nie zastępuje innych, a wzbogaca je.

Wyobraźcie sobie swój salon i spróbujcie zamienić np. główną lampę wiszącą na jedną z widocznych w tym wpisie – istotnie zmienia odbiór pomieszczenia, ale nie wymaga generalnego remontu, prawda? A teraz spróbujcie oczami wyobraźni zawiesić tam lampę z betonu albo dekoracyjny żyrandol – tym razem dopasowanie całości okaże się nie lada wyzwaniem.

Lampy miedziane to jeden z niewielu przedstawicieli designerskiego oświetlenia, który można nabyć jeszcze zanim ustalimy nową koncepcję aranżacji, a to dlatego, że często w ogóle nie będzie ona potrzebna! Jeśli szukamy definicji uniwersalności, jej część powinna stanowić właśnie miedziana lampa.

Uniwersalne oświetlenie

Nie ma w tym krzty przesady, bowiem lampy miedziane sprawdzą się dosłownie wszędzie: stworzą klimat w sypialni, pokreślą drewniane akcenty w klasycznym salonie, perfekcyjnie odnajdą się we wnętrzach industrialnych i loftowych, uzupełnią sobą kolorowe pomieszczenia w nowoczesnym stylu, staną się charakterystycznym akcentem wnętrz minimalistycznych, wkomponują w aranżacje rustykalne, a nawet wprowadzą nieco koloru i życia do wnętrz skandynawskich.

Niebagatelny wpływ na uniwersalność miedzi ma również jej coraz większa popularność. Producencie prześcigają się w tworzeniu coraz nowszych lamp miedzianych, a bogaty wybór na rynku gwarantuje, że każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie.

Wymieniać można długo, ale wyniknie z tego ten sam prosty fakt: miedź pasuje do wszystkiego – o ile oczywiście zachowamy trochę umiaru. Nasz sklep posiada szeroką ofertę lamp miedzianych, tych klasycznych jak i industrialnych - zapraszamy serdecznie!

Zainspiruj się!