Jest to element wystroju pokoju, który zazwyczaj dobieramy po zakupie pozostałych mebli. Na pierwszy rzut oka wydaje się być szczegółem mało znaczącym, jednak siadając na wymarzonej sofie lub narożniku właśnie na nim koncentruje się nasz wzrok i zwyczajne czynności.

Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór stolików kawowych i każdy może znaleźć model odpowiedni dla siebie. W ostatnich latach rośnie popularność stolików ze szklanym blatem. Modne są połączenia drewna i szkła hartowanego oraz elementów metalowych. Częściej kupuje się stoliki prostokątne niż owalne, co zapewne wynika z ich większej praktyczności. Bardzo przydatna jest też dodatkowa półka, na której możemy poukładać książki i czasopisma, lub dodatkowe szufladki przydatne na wszelkiego rodzaju drobiazgi.

Wysokość stolika kawowego

Wybierając stolik kawowy, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jego wielkość. Powinna ona być dopasowana proporcjonalnie do rozmiarów całego wnętrza oraz do sofy i foteli, przy których stanie stolik. Powinien on być zdecydowanie krótszy od kanapy, ale również nieco od niej węższy, w przeciwnym razie będzie niezgrabnie wystawał na środek salonu.

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej wysokości stolika kawowego. Nowoczesne stoliki są często bardzo niskie – niektóre modele mają zaledwie 20 cm! Taki mebel pięknie prezentuje się w minimalistycznym wnętrzu, może jednak okazać się niepraktyczny. Z tego względu przed zakupem stolika kawowego warto zastanowić się, do czego będzie używany. Żeby móc wygodnie odstawić na niego kawę lub talerz, stolik powinien być wyższy niż siedzisko sofy – zazwyczaj 45-55 cm.

Design i funkcjonalność

Jeśli w domu przebywają małe dzieci koniecznie należy pamiętać o ich bezpieczeństwie. Dobrze jest wybrać stolik z odpowiednim wykończeniem krawędzi, szczególnie w przypadku szklanych blatów, które nota bene powinny być wykonane ze szkła hartowanego.

Niebanalne designerskie stoliki z pewnością ożywią wnętrze każdego pomieszczenia, a ponadto przyciągną wzrok gości. Nie można również zapominać o ich praktyczności – który z nas nie lubi podczas chwili relaksu po prostu odłożyć trzymanego przedmiotu nie ruszając się z miejsca i na jakiś czas kompletnie o nim zapomnieć?

Zainspiruj się!

Kwadratowy stolik kawowy z marmurowym blatem do salonu Alisma Actona Mały industrialny stolik kawowy okrągły Seaford 45 Actona Designerski szklany stolik kawowy na jednej nodze Barnsley Actona
Produkt dodany do Ulubionych

Korzystając z tej strony bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Dodatkowe informacje o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.