Meble szklane są przede wszystkim bardzo stylowe i eleganckie, a także stuprocentowo uniwersalne – pasuje dosłownie wszędzie. Szkła używa się w oknach, gablotkach, zamiast kafelków w kuchni, istnieją również domy wybudowane w całości ze szkła. Szkło może być przezroczyste, a także przyjąć każdą możliwą do wyobrażenia barwę. Może posłużyć jako podstawa na kolorowy witraż, może również być przezroczystym elementem podłogi czy balkonu, tworząc piorunujący efekt. Ze szkła tworzy się szyby, lustra, kieliszki i wspomniane witraże, ale również schody, krzesła, stoły i stoliki, drzwi, podłogi, miski, wazy, umywalki i wszelkiego rodzaju elementy dekoracyjne. Temat jest wręcz nieskończony, dlatego nie sposób wymienić wszystkich przykładów.

Niejednokrotnie w mieszkaniach można zobaczyć szklane elementy dekoracyjne, takie jak widoczne na półkach eleganckie wzory misek czy wazonów lub też stylowe (i najczęściej różnokolorowe) akcenty w pomieszczeniu, np. na ścianach. Szkło pozwala również na pokazanie dobrego gustu poprzez odpowiednio dobraną zastawę, np. podczas rodzinnej kolacji czy kulturalnym spotkaniu w gronie gentlemanów przy butelce whiskey.

Szukasz stołów i stolików szklanych do domu?
Zobacz nasze propozycje!


Historia szkła

Szkło znane jest ludzkości od czasów niemalże niepamiętnych, a pierwsze ślady użytkowania szkła pochodzą sprzed ponad 5 tysięcy lat. Początkowo był bardzo rzadki i cenny – w starożytnym Egipcie za zniszczenie szkła groziła nawet kara śmierci. Dziś jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych niemalże we wszystkich dziedzinach życia, również (coraz chętniej) w designie wnętrz.

Klasyczne szkło stosuje się głównie jako tafle o określonej, optymalnej wielkości. Wiele stołów szczycie się elegancki, szklanym blatem, również wiele szafek czy gablotek jest przeszklonych w kilku punktach, co nie tylko zwraca uwagę na elegancję samej powierzchni, ale również pozwala wstawić za szklaną szybę elementy dekoracyjne, odpowiednio podkreślając ich istotność dla designu pomieszczenia.

Szkło i włókno szklane

W designie meblowym sporą popularność zyskuje włókno szklane – jest to materiał bardzo wytrzymały i trwały, a przy tym podatny na wyginanie, dzięki czemu meble z włókna szklanego potrafią zaskakiwać naprawdę nietypowymi kształtami. Jest to materiał kompozytowy z drobnych włókien szklanych wplecionych w tkaninę, którą następnie łączy się z syntetycznym plastikiem.

Są to meble bardzo funkcjonalne i miłe dla oka. Są jednocześnie wytrzymałe i lekkie, a także odporne na wszelkie warunki pogodowe – ich kolor nigdy nie wyblaknie. Meble z włókna szklanego są również bardzo różnorodne i przebogate pod względem wzornictwa – uniwersalny i szeroko modyfikowalny materiał sprawia, że można z nich uzyskać dosłownie każdy kształt.

Popularne i stylowe

Meble szklane przestały być awangardową fanaberią, stały się natomiast czymś popularnym i po prostu stylowym. Ich totalna uniwersalność zapewnia ogromne bogactwo stylów, kolorów i wzornictwa, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Zainspiruj się!

Stylowy owalny stolik szklany z półką Loke 140 Actona Stylowy przezroczysty stół szklany na czarnej podstawie Wilma Actona Okrągły szklany stolik kawowy z brązowym blatem i czarną metalową podstawą Casia 80 Actona
Produkt dodany do Ulubionych

Korzystając z tej strony bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Dodatkowe informacje o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.